fompol.pl W świecie handlu.

Czy łatwo jest stworzyć własny warsztat samochodowy? Jakich rzeczy potrzebujemy w tym celu?

Warsztat samochodowy łatwiej prowadzić wykorzystując dostęp do nowoczesnych technologii. Specjalne oprogramowanie, dobrane do rodzaju prowadzonej działalności, nie tylko zoptymalizuje pracę, ale zagwarantuje bezpieczeństwo gromadzonych danych.

rzut - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do posiadania własnego warsztatu nie potrzebujemy żadnych zezwoleń. Tutaj problemem może być wyposażenie, które do najtańszych nie należy. Dobry warsztat świadczy bowiem dość szeroki zakres usług, co jednak wymaga wielu różnych narzędzi. Podnośniki, zestawy kluczy, sprzęt do regulowania, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Oprócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania wszystkich usług. Do tego potrzeba komputera jak też dobry program dla warsztatu (ta strona). Jednak nim zrobimy długą listę potrzebnych rzeczy do kupienia trzeba wybrać dobre miejsce oraz lokal na tego typu usługi.

Warsztat samochodowy
Napisał: uniquelycat (Cathy) Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu samochodowego może oprócz ewidencjonowania bazy klientów oraz wszelkich działań dokonywanych w warsztacie, służy także do rozliczania. Jest niezwykle pomocny, bowiem z jego pomocą można zawsze przeglądać historię napraw, powrócić do opisu dawnych usterek a na podstawie zgromadzonych informacji zaplanować usługi.

Powinien on spełniać wymogi BHP tak jak te odnośnie wentylacji, bezpiecznej antypoślizgowej nawierzchni albo też dobrego oświetlenia. Należy pamiętać również, iż takie prace mogą czasem generować sporo hałas, z tego powodu istotne by lokal znajdował się w miarę daleko od budynków mieszkalnych. Jak widzimy gdy chcemy otworzyć taką działalność trzeba zatroszczyć się o sporo rzeczy. Warto zatem nim przystąpimy do tego uporządkować sobie wszystkie informacje oraz zapisać rzeczy, jakie trzeba załatwić w pierwszej kolejności. Na pewno pomoże nam to w jakiś sposób poukładać sobie ten temat w głowie.

Następną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu są wszelakiego rodzaju lewarki, wysięgniki, które gwarantują pracę w spodnich częściach pojazdu. Konstrukcje owe nabywa i montuje się raz na parę lat, jeżeli zrealizowane są odpowiednio, to posłużą nam faktycznie bardzo długo. Program dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje cały zakres prac realizowanych w sklepie czy też punkcie serwisowym. Za jego pomocą można m.in. wystawić zlecenie albo fakturę, przeglądnąć historię napraw wybranego auta, sprawdzić cenę części czy usługi, zarezerwować termin na naprawę czy przegląd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 16:37:22