fompol.pl W świecie handlu.

Borówka amerykańska i jagoda kamczacka – łatwe w hodowli odmiany rodzimej jagody czarnej

Mieszkańcy Polski bardzo przepadają za borówkami. Kiedy przychodzi sezon na takie owoce, każdy chętnie ja nabywa. Choć dzisiaj, co raz mniej ludzi latem wyszukuje w lesie naszą rodzimą, jagodę czarną, to i tak jest ona szczególnie ochoczo nabywana, nawet od przyulicznych zbieraczy.

malowidło - owoce
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Jakiś czas temu, na nasz rodzimy rynek jagód weszła borówka amerykańska. Krzak ten ma większe oraz mniej barwiące owoce, a dodatkowo są słodsze od rodzimego gatunku. Co jest zaletą tej jagody, to jej łatwa uprawa. Jako że, jagody borówki zwykle są drogie, posiadanie małej ilości krzewów w ogrodzie, może okazać się dla nas bardzo dobrą inwestycją. Niedawno, warta uwagi stała się także jagoda kamczacka. Nie tak często dostępna w marketach, ale jeszcze łatwiejsza do uprawy od borówki amerykańskiej.

Jeżeli zamierzasz obejrzeć coś bardzo dobrego, spójrz na stronę tej spółki, zobaczysz u nich dużo bardzo niedrogich ofert.

Jej jagody mają wydłużony kształt oraz nie są aż tak słodkie. Znacznie bardziej w smaku przypominają naszą rodzimą borówkę.
Pojawiło się sporo upraw borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej. Spora rozchwytywalność takich owoców nawet gwarantuje coroczny dochód ze zbiorów. Mimo to, jeżeli jesteśmy wielbicielami jagód, a posiadamy ogród lub miejsce na balkonie, pomyślmy o niedużej uprawie na własne potrzeby. Nie musimy być rolnikiem, aby uprawiać te owoce. Borówka amerykańska, wymaga jedynie właściwego nawożenia oraz właściwego przycinania, żeby dawała więcej owoców. Ma wiele odmian, które trzeba rozsadzać na przemian, aby zachować krzyżowe zapylanie. Borówka amerykańska, w zależności od odmiany, rodzi owoce od lipca do końca września – to też przemawia za uprawianiem zróżnicowanych odmian. Ten krzew jednak jest słabo odporny na mróz. Trzeba zawsze mocno chronić je zimą. Również minusowe temperatury w maju mogą negatywnie wpłynąć na owocowanie.
Znacznie mniej wymagająca w uprawie jest jagoda kamczacka. Nie wymaga zbyt żyznej gleby, ani tak dokładnego nawożenia. Jest to również gatunek mrozoodporny. Nie straszna jej także susza. Jej jagody są zazwyczaj pierwsze. Szybsza jest nawet od truskawki. Uprawiając zróżnicowane odmiany, możemy raczyć się jej borówkami od końca kwietnia aż do października. Nie straszne jej również ujemne, majowe temperatury.

Zaciekawiły Cię informacje stopnie włazowe do studni norma podane w naszym poście? Bardzo miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Czekamy na opinię!

Rzadziej musi być obcinana, a krzewy rodzą owoce przez więcej lat niż borówki amerykańskiej.

Co najistotniejsze, wszystkie jadalne jagody są niezwykle korzystne dla zdrowia. Zawierają wiele witamin i działają antyoksydacyjnie. Korzystnie wpływają na skórę i stan ducha. Z tego powodu nigdy nie należy ich sobie żałować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-01 13:44:31