fompol.pl W świecie handlu.

Czego potrzebujesz, żeby nie posiadać kłopotów z samochodem?

Chociaż nowe auta nierzadko wzbogacone są w zadziwiające technologie, potrafią nas niemile zaskoczyć. Niektóre ich części, jak na przykład akumulator, wciąż nie są perfekcyjne i potrzebują wsparcia.

czujnik parkowania - auta
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Akumulator to część, która w każdym aucie jest konieczna. Pomimo, iż wszystko naokoło jest udoskonalone pod względem technologii, akumulator nadal pozostaje delikatny, przykładowo na ujemne temperatury. Kiedy przychodzi srogi mróz można mieć niemal pewność, że auto nie odpali – nawet nowoczesne modele. Po to wyprodukowano booster. Umożliwia awaryjny rozruch samochodu.
W czasie zimy akumulator (http://akumulator24.com.pl/akumulatory-exide.html) może stracić nawet 50% mocy na rozruch, a to oznacza, że prawdopodobnie nie odpali przy dużym mrozie. Z podobnej sytuacji są dwa wyjścia – znalezienie pomocy u innego kierowcy lub wykorzystanie zewnętrznego narzędzia rozruchowego. Mówi się, że rozruch samochodu z użyciem kabli może uszkodzić akumulator, jednak booster to najprostszy i bezpieczny sposób na rozruch silnika. To bateria (Baterie trakcyjne) o dużej pojemności, gdzie znajduje się energia elektryczna. Jest nieduża, czyli można ją wozić ze sobą. Jest też prosta w obsłudze, zatem włączyć ją może jedna osoba. Aby uruchomić silnik, trzeba jedynie odpowiednio podpiąć booster – jego skuteczność zależy jednak od siły dostosowanej do pojemności silnika.
Nierzadko kłopoty sprawia nam nie tylko uruchamianie auta, ale także zaparkowanie. Pomocne będą więc czujniki parkowania. Nowe samochody niekiedy mają od początku takie wyposażenie, do starszych samochodów można je dokupić oraz samemu zamontować. Jak działa tego typu czujnik? Podpina się go na zderzaku przednim lub tylnym, a swoje oddziaływanie opiera na pomiarze, po jakim okresie nadana przez samo urządzenie fala ultradźwiękowa wraca. Fala wraca do urządzenia po obiciu się od przedmiotu, którym może być drugi samochód, drzewo albo bramka. Jeżeli samochód będzie przybliżał się do drugiego obiektu, czujniki parkowania rozpoczną wydawać ostrzegawcze dźwięki.

Takie akcesoria wydają się być dodatkowym wydatkiem. Czasem jednak mogą być niezwykle pomocne. Baterie rozruchowe czy czujnik parkowania może uratować samochód, uchronić go przed uszkodzeniem, a nas przed spóźnieniem, przykładowo do pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 11:35:36