fompol.pl W świecie handlu.

Jak działają parkomaty? Czy w każdym miejscu są identyczne? Jak wyglądają ciekawe rozwiązania w tym zakresie?

W okresie różnorodnych wycieczek po świecie jesteśmy w stanie spotkać się z różnymi modelami parkomatów. W większych miastach, a jednocześnie w pobliżu atrakcji turystycznych są one wszechobecne oraz jak najbardziej są związane z różnymi opłatami.

Zaparkowane samochody na miejscach postojowych
Napisał: Tony Webster
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasad funkcjonowania jest rzeczywiście łatwa. Wjeżdżając na parking automat daje nam bilet, a jak już wyjeżdżamy to w parkomacie płacimy należność. parkomaty są komfortowe, gdyż płacimy za czas parkowania, gdy już wyjeżdżamy z parkingu. Trzeba jednakże pamiętać, że określone z nich pobierają należność za każdą rozpoczętą godzinę, a nie za rzeczywisty czas parkowania. W jeszcze kolejnych standardowych parkomatach trzeba od razu płacić za parkowanie, natomiast otrzymany bilet musimy umieścić w miejscu za szybą naszego pojazdu.

To istotne, ponieważ niewidoczny bilet oznacza, że nie zapłaciliśmy za parking. Może się tak wydarzyć również, jak będzie nam śpieszno, zakupimy bilet i rzucimy go na siedzenie (lub weźmiemy go ze sobą). W tego rodzaju sytuacji kontroler - arapneumatik.pl/p-75-kontroler-ruchu-sterownik-ruchu-parker-pac - potraktuje nas niczym “pasażerów na gapę”. To po prostu funkcjonuje jak bileterka w autobusie, bo z góry musimy określić, w które miejsce chcemy dojechać. I identycznie powinniśmy zatrzymać bilet do kontroli. By jednakże nie było tak prosto, to są miejsca, w jakich praktyki dotyczące opłat za parking są całkowicie inne. Są tego typu przypadki, iż automat wydaje plastikowy żeton, który nie ma żadnych oznaczeń. To jednak pozory, ponieważ tego typu żeton posiada w sobie zatopiony chip, który zapisuje czas, od kiedy wjeżdża się na parking (zobacz sprzątanie parkingów wrocław czystal).

Po powrocie na parking żeton wrzucamy do automatu, dokonuje opłaty i otrzymuje go z powrotem, ażeby w czasie wyjazdu uniósł się szlaban. Jeszcze są inne przypadki. Na jednym z takich miejsc samochód wpuszczany jest między dwa szlabany, skanowany jest przód auta, jego tablica rejestracyjna. Zabiera to czas około trzydziestu sekund, po tym czasie można wjechać na parking. Nie dostajemy biletu lub pokwitowania. Aby zapłacić należy wpisać numer rejestracyjny naszego auta w automacie. Gdy podjeżdżamy do wyjazdowej bramki to na nowo skanowana jest tablica, by sprawdzić czy uiściliśmy opłatę za parking. Jeśli tak, bramka się otwiera i możemy jechać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-22 13:45:20