fompol.pl W świecie handlu.

Jak najlepiej się przygotować do gry w golfa? Jakie kwestie są najbardziej ważne? O czym powinniśmy wiedzieć?

Wbrew różnym opiniom, nie trzeba być bogaczem, by zacząć grać w golfa. By rozpocząć tego rodzaju przygodę początkowo starczy już dwa tysiące złotych na rok. Oczywiście trzeba poświęcić dużo godzin na trening, żeby ujrzeć rezultaty. W naszym kraju jest już ponad 50 klubów golfowych, a znaczna część z nich ma propozycję dla początkujących. W jaki sposób więc zostać golfistą, jakich pomocy potrzebujemy?

Zestaw golfowy
Napisał: Sobienie Królewskie
Na podstawie: Sobienie Królewskie Golf & Country Club
Z pewnością potrzebujemy stroju do golfa. Zasada jest tego rodzaju, że musi być czysto i schludnie. Nie powinniśmy ubierać się w t-shirty i bluzy, zaś koszulka musi mieć kołnierzyk lub stójkę. Najbardziej powszechne na polach są koszulki polo, ponieważ oferują komfort t-shirta, jednocześnie są bardziej eleganckie, więc kojarzą się z jednym z podstawowych elementów kultury gry w golfa. Zresztą można to przyrównać do tenisa ziemnego, tam również mamy stroje, które nieodłącznie kojarzą się z tym sportem.

Bardzo ważna jest torba golfowa, do której można wsadzić niezbędne sprzęty do gry.

Pragniesz poznać więcej szczegółów na ten temat? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne info - na pewno ono również będzie dla Ciebie pasjonujące.

Nie musi być zbyt duża, ale jednocześnie powinniśmy w niej wszystko bezproblemowo zmieścić. Torba powinna być bardzo wykonana, z bardzo dobrych materiałów. Obecnie na rynku jest bardzo dużo modeli, więc cenowo wygląda to różnie. Podobnie powinniśmy kupić wózek golfowy, najbardziej ważne, aby był wygodny i nie za bardzo ciężki, ażeby z łatwością można było nim operować.

Początkowo nie warto nabywać własnego kija, ponieważ nie wiadomo, czy będzie nam się podobała ta rozrywka. Jesteśmy w stanie właściwie wypożyczyć kije, kiedy będziemy korzystać z oferty jakiegoś klubu golfowego. Jak jednakże planujemy posiadać swój sprzęt, to jesteśmy w stanie kupić podstawowy sprzęt, może być używany. Wraz z torbą golfową zapłacimy już za to pięćset zł. Warto również zastanowić się nad tym, czy kupić sprzęt nowy lub używany, markowy lub nie, w sumie wszystko zależy od tego, ile mamy pieniędzy. Na pewno nie powinniśmy kupować od razu pełnego kompletu 14 kijów, gdyż nie wiadomo, czy z nich skorzystamy. Tak się może stać, jak nie zostaniemy wielkimi fanami tego rodzaju gry. Identycznie postąpmy z piłkami, lepiej na początek kupić używane, niż nowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:06:40