fompol.pl W świecie handlu.

Jak skutecznie tresować psa? Kilka praktycznych wskazówek

Nie bez przyczyny mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka - jeżeli kiedykolwiek miałeś własnego zwierzaka, wtedy zdecydowanie dobrze wiesz, iż jest to sama prawda. Pamiętaj jednakże, że zawsze - zwłaszcza w wypadku większych psów - należy je właściwie wychować tak, aby Wasze wspólne życie było naprawdę super. Dzisiaj podpowiadamy jak to zrobić!

kojec dla psa
Napisał: Christopher "Rice"
Na podstawie: http://www.flickr.com

Krok pierwszy - spanie
Jeśli Twój zwierzak jest pieszczochem, na pewno będzie chciał spać z Tobą na tym samym łóżku. Nie możesz mu na to pozwalać, bowiem odpowiednim dla niego miejscem jest specjalny kojec dla psa. Oczywiście możesz postawi go w swoim pokoju, jednak fachowcy zwykle polecają, żeby legowisko dla psa - przeniesiony tutaj - było umieszczone w innym pokoju - to sprzyja zbudowaniu prawidłowych relacji między właścicielem a zwierzakiem.

Krok drugi - jedzenie
Nie powinieneś także uczyć zwierzaka, iż wolno mu jeść Twoje jedzenie - powinien mieć odpowiedni własną karmę i bez wątpienia nie powinien prosić o jedzenie przy stole. Jeżeli masz w mieszkaniu specjalne legowisko dla psa, niedaleko niego powinny być ustawione miski z karmą oraz wodą. Jeżeli będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad, pies szybko zrozumie, że powinien jeść w wyznaczonym do tego miejscu. Równocześnie nie powinieneś stawiać misek za blisko legowiska, bowiem kojec dla psa z pewnością nie jest miejscem odpowiednim do tego, żeby znajdowała się tam karma lub inne rzeczy związane z jedzeniem.

Jak skutecznie wychować psa w domu?
Jeżeli czujesz się na siłach, wtedy możesz spróbować wychować zwierzaka osobiście. Wtedy możesz kupić parę książek z dobrymi poradami dla takich początkujących trenerów jak Ty. W sieci także znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju filmików instruktażowych, z których możesz naprawdę dużo się dowiedzieć. Dodatkowo możesz porozmawiać ze znajomymi, którzy tresują swoje zwierzęta - bez wątpliwości będą mieli dla Ciebie wiele cennych wskazówek.

Kursy dla psów
Możesz także zapisać swojego zwierzaka na specjalny kurs. Zwykle po tego rodzaju pomysły sięga się w wypadku większych psów - wtedy trener nauczy zwierzaka podstawowych kwestii, ale Ty także będziesz musiał odpowiednio ćwiczyć z nim w mieszkaniu. Jeżeli przyłożysz się do tego zadania, z pewnością osiągniesz naprawdę świetne efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 07:00:15