fompol.pl W świecie handlu.

Jak się rozwijał rynek przesyłek kurierskich w Polsce, jak wygodnie można wysłać paczkę za granicę.

Jeszcze całkiem niedawno osoby chcące wysłać przesyłkę do kogoś bliskiego, czy to za granicę czy w kraju, nie miały wielkiego wyboru. Monopolistą była poczta polska, o jakości usług jakiej niejedna osoba miała bardzo kiepskie zdanie. Normą były opóźnienia, wynoszące niekiedy długie tygodnie, a czasami paczki bezpowrotnie ginęły pomimo posiadania dowodu nadania. Dlatego też wielu ludzi nie ufało zupełnie naszemu jedynemu monopoliście, i korzystali z jej usług tylko wówczas jak nie mieli wyjścia.

Jednak przed kilkunastu laty na rynku zaczęły się nieśmiało pojawiać firmy kurierskie. Początkowo obsługiwały one jedynie klientów biznesowych, dla jakich ważniejsza od ceny była wysoka jakość usługi. Z czasem zaczęły się też pojawiać możliwości dla klientów indywidualnych, a gwałtowny rozwój na tym rynku ruszył, gdy zaczęły się zakupy internetowe.

Pragniesz poznać inne równie pomocne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj stacja pojenia cieląt, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Okazało się nagle, że do dostarczenia będzie wiele milionów przesyłek każdego roku, i nastąpił bardzo duży rozwój kurierskich firm. W międzyczasie miało też miejsce kilka przejęć i konsolidacji, a na nasz rynek wkroczyli także wszyscy znani światowi spedytorzy (zobacz więcej na tej stronie).

praca - płótno
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki temu oferta kurierska nie ograniczyła się tylko do obszaru naszego kraju, lecz aktualnie można wysłać paczkę do dowolnego miejsca na ziemi i będzie ona dostarczona. Jest oczywiście wiadome, że tego typu przesyłki polska niemcy będą więcej kosztować od krajowych, w wielu przypadkach liczyć się trzeba z naprawdę pokaźnymi kwotami. Jednak jeśli ktoś będzie miał potrzebę i możliwości finansowe, to będzie mógł nadać paczkę w dowolne miejsce.

Tak więc jeżeli kogoś będzie interesował kurier Anglia-Polska aby wysłać jakąś paczkę, to powinien porównać parę konkurencyjnych firm i zdecydować się na najkorzystniejszą ofertę.

Gdy dowiesz się o zawierającej intrygującą Cię treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info odnośnie źródeł, z których pobiera ona wiadomości.

Każda kurierska firma ma własne zasady wyceniania i ta sama paczka będzie u każdej kosztować inaczej.

Jednak w krajach unijnych poziom cen jest coraz niższy, gdyż konkurencja na kurierskim rynku zaczyna być coraz większa a co się z tym wiąże jest ostra rywalizacja o klienta (strona warta odiwedzenia).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 08:26:42