fompol.pl W świecie handlu.

Jakiego typu nabyć legowisko dla psa? O jakich kwestiach należy wiedzieć?

Komfortowe legowisko dla naszego psa to bardzo niezbędna sprawa. Dobrze dobrane, w ciekawym miejscu zapewni naszemu pieskowi odpowiedni relaks. Legowisko musi być stworzone z właściwego materiału, jaki jest solidny i łatwy w utrzymaniu czystości. Jakie zagadnienia jeszcze powinniśmy znać?

Materiał, z jakiego wykonane będzie spanie dla psa musi być miękki oraz przyjemny w dotyku. Dobrze bowiem zdawać sobie sprawę, iż skóra psa, choć porośnięta sierścią, jest bardziej wrażliwa, niż ludzka skóra. Tego typu materiał jednakże poza wygodą powinien także być łatwy do utrzymania w czystości, a co więcej wodoodporny. Co więcej, posłanie musi być wytrzymałe na zadrapania pazurami. Z pewnością tego typu powinno być legowisko dla szczeniaka, jaki jest jeszcze w większym stopniu wrażliwy niż dorosły pies. Dość Często właściciele psów pochwalają legowiska, jakie pokryte są materiałem o nazwie kodura, lecz również suedine, w dotyku przypominającym meszek.

spanie dla psa
Napisał: Eselsmann™
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spanie dla psa - jesteśmy tutaj - powinno być duże, tak bardzo, żeby zwierzak mógł bez problemu się na takim legowisku wyciągnąć. Chociaż psy dosyć często śpią zwinięte w kłębek, to identycznie często wyciągają się w okresie snu. Tak więc posłanie musi zapewniać psu wygodę, i to nieważne, jaką pozycję przyjmuje w czasie snu. Najlepiej również zainwestować w większe legowisko, gdyż wiele psów posiada w nim swoje kochane zabawki. Jeżeli w domu posiadamy dwa zaprzyjaźnione psiaki, które lubią razem spać, to najlepiej kupić im takie posłanie, żeby mieściły się tam razem. Wybranie miejsca na miejsce do spania to bardzo ważna kwestia, bo jak miejsce niedobrze dobierzemy, to psiak nie będzie miał ochoty tam nocować. Jeśli zaś go do tego zmusimy, to będzie się męczył.

Legowisko musi znajdować się z dala od różnych ciągów komunikacyjnych, aby przemieszczający się ludzie nie przeszkadzali, psiak zaś, żeby nie zawadzał ludziom. Najkorzystniej dać je w cichym, spokojnym kącie, z dala od odrzwi i kaloryferów. Nie umieszczajmy też psiego legowiska blisko głośników ani telewizora, ponieważ może mu to przeszkadzać. Złe są też miejsca, w których stale świeci światło. Czasem pies (opieka nad psem) nawet wymaga kilku legowisk, na przykład w kuchni czy sypialni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 11:04:43