fompol.pl W świecie handlu.

Do czego używane są filtry w przemyśle? Jak duże mają one znaczenie? W jakich rzeczach pomagają?

Filtry to takie urządzenia, które używa się prawie w każdej dziedzinie życia. Mają one na celu oczyścić powietrze czy ciecze z groźnych jak również niepotrzebnych substancji. Na pewno każdy zna filtry do oczyszczania wody, jakie czasem stosuje się w domu lub też filtry paliwa czy oleju w samochodzie. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie zastosowanie filtrów może być w przemyśle. Zatem, jakiego rodzaju przykłady można wymienić?

Filtr patronowy stosowany w przemyśle
Napisał: iowfilter.com
Na podstawie: iowfilter.com
Interesującą i bardzo przydatną rzeczą są filtry patronowe dla przemysłu. Najczęściej używa się ich aby oczyścić powietrze z różnych pyłów. Powstałe podczas produkcji wszelkie zanieczyszczenia są wydalane z pomieszczenia oraz wsysane są do komory, gdzie właśnie umieszczone są tego typu filtry. Pyły osiadają na zewnętrznej stronie filtra patronowego, a powietrze oczyszcza się i wraca z powrotem do obiegu. Jeżeli jednak mamy do czynienia z pyłami ogromnie niebezpiecznymi, na przykład z azbestem, to powietrze nie wraca już do hali, ale jest usuwane poza budynek.

Filtry hydrauliczne natomiast dają możliwość w procesie produkcji usuwać z cieczy roboczej wiele substancji niebezpiecznych oraz zanieczyszczających tą ciecz. Mogą to być przykładowo różnego rodzaju związki chemiczne, bakterie albo też kwasy. W taki sposób można mieć pewność odnośnie świetnej jakości cieczy używanej w takim procesie. Filtry hydrauliczne używane są na szeroka skalę w różnych gałęziach przemysłu. Mowa tu na przykład o przemyśle budowlanym albo też ciężkim lecz również używane są w rolnictwie czy transporcie.

W miejscach, gdzie mamy prace związane z dużym stopniem zapylenia, specjalistyczne filtry powietrza są czymś, bez czego tego typu produkcja nie mogłaby mieć miejsca. Często bowiem jest ryzyko wybuchu takich pyłów, z tego względu niezbędna jest instalacja chroniąca przed takimi wypadkami. Szczególnie ma to miejsce w czasie wyrobu różnego rodzaju przedmiotów z metali lekkich, do których należy na przykład glin. Lecz również zagrożenie takie ma miejsce, gdy mowa o robieniu sprzętów używanych do sportów wyczynowych, są to materiały lekkie, lecz niezwykle mocne. Wszędzie tam jest potrzeba zamontowania specjalnych filtrów powietrza.

W miejscach natomiast, gdzie ważna jest czysta woda, jak choćby w przemyśle spożywczym, filtry do wody są czymś koniecznym. Dajmy na to przy produkcji piwa jakość wody posiada ogromne znaczenie. Z tego powodu nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy, filtry są wykorzystywane wszędzie wokoło. Bez nich bowiem wiele gałęzi przemysłu nie byłoby w stanie normalnie funkcjonować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-17 10:40:49