fompol.pl W świecie handlu.

Co należy wiedzieć kupując suchą karmę dla psów? W jakich przypadkach warto stosować karmy weterynaryjne?

Właściwe żywienie psów wpływa bardzo na ich kondycję oraz zdrowie. Dlatego Dobrze jest poświęcić swój czas na wybór dobrej karmy. Tym bardziej, że na rynku mamy spory wybór. Inne są w supermarketach, a jeszcze inne w sklepach zoologicznych czy u weterynarza. Jaka jest różnica miedzy nimi?

odbitka - sklep
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jakość różnych karm nie jest sobie równa, a to na wysokiej jakości powinno nam zależeć. Odpowiednia karma powinna posiadać w składzie jak najwięcej mięsa.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów karma dla wybrednych psów tu - te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone.

Producenci często stosują duże ilości zbóż oraz ich pochodnych, jakie co prawda maja białko w składzie, natomiast nie jest ono przyswajalne przez psy tak jak ma to miejsce w przypadku białka pochodzenia mięsnego. sucha karma dla psa powinna mieć w składzie produkty mięsne na pierwszym miejscu. Wystarczy tylko przyjrzeć się choćby paru do kupienia w supermarketach karmom, by być pewnym, iż nie spełniają one tego wymogu w ogóle. Nawet zdarza się, iż to właśnie produkty zbożowe, których przecież pies nie trawi, stanowią nawet pięćdziesiąt procent składu produktu. Możemy się tylko domyślać, w jaki sposób to jedzenie wpływa na stan zdrowia naszego psa.

Mięso w składzie jest ważne, lecz powinna być też informacja z jakiego zwierzęcia jest to mięso. Często zdarza się, iż producenci wrzucają w taką karmą kiepskiej jakości mięso, w ogóle nie mając pojęcia co sprzedają. Jeśli z kolei mowa o składnikach, jakie w karmie dobrze by się znalazły oprócz mięsa, to warzywa czy owoce są z pewnością czymś lepszym aniżeli przetworzone zboża. Wszelkiego rodzaju utwardzacze, konserwanty, sztuczne barwniki na pewno nie są wskazane i nie służą w ogóle psu.

Są również zwierzęta, które potrzebują specyficznego odżywiania. Tutaj należy zwrócić uwagę na karmy weterynaryjne, o które warto podpytać swojego weterynarza. Z pewnością w określonych okolicznościach, przykładowo chodzi o psy po sterylizacji czy z różnymi dolegliwościami przykładowo przewodu pokarmowego albo skórnymi, karma musi spełniać formę leczenia. Z tego względu nie tylko ma być pokarmem, lecz także środkiem, który wpływa na stan zdrowia naszego pupil. Dlatego w tym wypadku nie jest wystarczająca normalna karma sucha z dobrej jakości składem. Weterynarz - złap promocje na link do strony - będzie nam w stanie polecić tą odpowiednią.

Warto pomyśleć o odpowiednim żywieniu swojego psa, choćby po to, żeby nie musieć później martwić się o jego zdrowie. Osoby, którym kupno dobrej karmy zdaje się dużym wydatkiem, powinny wziąć pod uwagę to, że ewentualne leczenie jest o wiele bardziej kosztowne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:31:55