fompol.pl W świecie handlu.

O jakich sprawach wiedzieć decydując się na parapet? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Co jest najistotniejsze?

Jak budujemy dom lub go remontujemy to pamiętamy o wielu kwestiach, ajesteśmy w stanie nie pamiętać o tych, z pozoru, niezbyt istotnych. Tak jest przykładowo w kwestii parapetów, jakie są niezbędne, lecz które często się bagatelizuje. Tymczasem należy do tego rodzaju zagadnienia podejść jak do wszystkich innych.

image - sklep
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Parapety są podobnie istotnym detalem, jak wykończenie podłogi czy barwa ścian. Ich dopasowanie do pozostałych elementów wnętrza jest w stanie robić kłopoty, lecz faktycznie da się to zrobić bardzo dobrze. Najlepiej jednakowoż zamawiać je wcześniej, bo właściwie przemyślany wybór, to czy wolimy parapety z blachy, czy innego typu, ma ogromny wpływ w obszarze aranżacji całego domu.

sklep - kadr
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najkorzystniej potraktować parapet jako część okna, bo wtedy dopasujemy z materiały kolorystycznie do ramy okiennej, będzie tworzył z nią spójną, zamkniętą całość. Parapet niepasujący do okna (plisy białołęka) jest jak bezsensowny element, który popsuje cały efekt. I odnosi się to do różnorakich typów, jak parapety z kamienia czy materiałów takich jak (moja strona) blacha. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ jest to konieczna podstawa tego, aby nasze okno, a więc i cały dom prezentowały się jak najlepiej, bez zbędnych błędów aranżacyjnych.

Pamiętajmy też, że większości osób parapet kojarzy się z prostokątną płytą pod pojedynczym oknem, nieczęsto spotyka się inny, bardziej wymyślny kształt. Na pewno powinniśmy także rozważyć inne, bardziej niestandardowe rozwiązania, może akurat przypadną do gustu. Dobrze przejrzeć wszystkie możliwości, by wybrać najlepszy parapet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:28:26