fompol.pl W świecie handlu.

Nowoczesny monitor wielkoformatowy zamiast tablicy interaktywnej

Coraz częściej na miejsce tablic interaktywnych wykorzystuje się monitory wielkoformatowe. Takie monitory z nakładką dotykową mają zbliżoną funkcjonalność, ale są prostsze w obsłudze, nie wymagają użycia projektora i zajmują mniej miejsca.

Monitor interaktywny
Napisał: Ginny
Na podstawie: http://www.flickr.com
Monitory wielkoformatowe idealnie sprawdzają się firmach, w szkołach, salach konferencyjnych. Spora część monitorów jest wyposażana we wbudowany system obsługi dotykowej, inne mają możliwość dokupienia nakładki dotykowej. Przewagą monitorów wielkoformatowych jest bardzo prosta obsługa. Tablice interaktywne działają w zestawie z projektorem oraz komputerem, przygotowanie sprzętu wymaga więc trochę czasu oraz sporo miejsca. Natomiast przykładowo monitor Samsung ME75B 75 cali, do którego dostępna jest nakładka dotykowa, ma grubość jedynie 50 mm.

Często do takich urządzeń dołączane są specjalne rysiki, a ponadto monitory mogą mieć zintegrowany odtwarzać multimedialny. Wysoka jasność monitora sprawia, że obraz jest dobrze widoczny nawet w niezaciemnionych salach, z czym mają kłopot standardowe projektory.

Zainteresował Cię nasz tekst? Masz ochotę pozostawić pewne komentarze o nas? Będzie to dla nas niezwykle miłe doświadczenie.

Monitory wielkoformatowe zapewniają lepszą jakość bez zakłóceń czy zniekształceń geometrycznych. Ich istotną cechą jest to, że nie wymagają częstej kalibracji (w przypadku zwykłych projektorów, nawet lekkie przesunięcie powoduje nieprecyzyjny obraz i często trzeba go ustawiać).

Do rejestrowania dotyku najczęściej stosowana jest podczerwień, działająca inaczej niż ekrany pojemnościowe stosowane w tabletach i smartfonach. Dotyk wyczuwany jest przez czujniki podczerwieni w oparciu o przeciętą wązkę światła. A zatem o jakości pracy monitora decyduje nie sama powłoka ekranu, ale liczba oraz rozmieszczenie czujników, które zazwyczaj umiejscowione są przy ramce ekranu. Co jest z tym związane, większość monitorów wielkoformatowych może działać bez względu na to, czy używamy palca, czy rysika. Trzeba także wiedzieć, iż w przeciwieństwie do zestawu interaktywnego z projektorem, monitor wielkoformatowy nie wymaga konserwacji.

Zaaferowały Cię informacje opublikowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która też Cię się będzie podobać.

Z kolei w przypadku tradycyjnych projektorów konieczne jest czyszczenie i wymiana lampy po pewnym czasie użytkowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:05:58