fompol.pl W świecie handlu.

O czym należy pomyśleć, jeśli zdecydujemy się na psa w domu?

W momencie, gdy podejmujemy decyzję o wzięciu do domu psa, musimy mieć świadomość, że czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Należy bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wytłumaczenie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywe stworzenie. Każdy powinien mieć poczucie obowiązku w stosunku do nowego lokatora oraz starać się zapewnić mu jak najlepsze warunki.

York
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które musimy bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest priorytetowe, jest rzecz jasna wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia przebywanie na tak ograniczonym metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim. O wiele lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej odnajdzie się na ograniczonej powierzchni. Jeśli natomiast mieszkamy w domu, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości psa.

Czy teraz chcesz znaleźć coś fascynującego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb informacje dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę kasy fiskalne góra.

Musimy się jednak zorientować przynajmniej w głównych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli np. mamy przepiękny ogród i nie chcemy, aby został zniszczony, to bezwzględnie należy wybrać rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Dodatkowo oczywiście obecność dzieci w domu w pewnym stopniu ogranicza wybór rasy psa. W zależności od ich wieku trzeba rozważyć psy łagodne i lubiące maluchy, nie stwarzające dla nich żadnego niebezpieczeństwa.

Kiedy już zdecydujemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu,powinniśmy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Co najważniejsze, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Rzecz jasna legowisko dla szczeniaka może być niewielkie, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy na przykład owczarek niemiecki http://legovisko.pl/ kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W kwestii tego typu ras zdecydowanie musimy pamiętać, że kiedyś będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl. Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniaka zadowolą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, szczególnie dużych ras, będą potrzebowały głębszych pojemników. Oczywiście warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one przede wszystkim użyteczne nie tylko na spacerach, lecz również na przykład na wizycie u weterynarza.

Jeżeli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy dobrze przygotowani na przyjęcie do domu nowego mieszkańca – psa. Oczywiście nawet najlepsze instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega pielęgnacja zwierzęcia. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 15:03:27