fompol.pl W świecie handlu.

Piękny ogród, czyli jakie rośliny ozdobne warto w nim zasadzić

Trawy ozdobne zaliczamy dzisiaj do dość modnych roślin które sadzimy na naszych podwórkach. Skąd ta popularność? Otóż prezentują się one doskonale w ogrodach które będą zagospodarowane w niezwykle przeróżnym stylu, do tego sporo z nich stanowi ozdobę ogrodu też zimą. Jakie są najpopularniejsze odmiany tych roślin?

trawy ozdobne spotkamy dzisiaj w wielu ogrodach. Dobrze prezentują się w ogrodach które są urządzone w stylu naturalistycznym, ale również w miejscach w stylu angielskim. Do tego będą stwarzały niezwykle dużo możliwości zagospodarowania.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy stopnie włazowe do studni tego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twoje niepewności.

W zależności od odmiany, trawy ozdobne możemy sadzić w ogródkach skalnych, niedaleko oczka wodnego, będą mogły też rosnąć oddzielnie. Są łatwe w uprawie, a do tego występują w wielu odmianach. Umiejętnie zestawiając typu o zielonych liściach z tymi, które mają liście wielokolorowe warto stworzyć bajkowe kompozycje. Co więcej, są wśród nich zarówno trawy wyższe, jak i niskie. Zwiększa to mocno możliwości ich wykorzystania. Wśród wysokich odmiana traw ozdobnych jedną z częściej pojawiających się w naszych ogrodach jest wysoka na nawet trzy metry trawa pampasowa. Tak wysoka roślina, która do tego tworzy różowe bądź białe kwiatostany idealnie prezentuje się posadzona pojedynczo.

Krzewy i trawy ozdobne
Napisał: Matt Lavin
Na podstawie: www.flickr.com
Wiosna to czas, kiedy duża część posiadaczy przydomowych ogrodów jest nastawiona na nowe nasadzenia. Wiosną chętnie decydujemy się zwłaszcza na krzewy ozdobne. szkółka krzewów ozdobnych jest wspaniałym miejscem do kupna modnych roślin. Szkółka krzewów ozdobnych to miejsce, w którym zakupimy zarówno krzewy liściaste, jak też rośliny iglaste. Są wśród nich też szkółki, które oferują o wiele więcej roślin ozdobnych: różnego typu byliny, długoletnie zioła, drzewa oraz krzewy owocowe, rośliny pnące. Jeśli zdecydujemy się na posadzenie traw ozdobnych możemy odwiedzić tego rodzaju właśnie szkółkę. Z pewnością znajdziemy w niej interesujące nas odmiany traw.

Bardzo ciekawą odmianą pośród traw ozdobnych, która ma bardzo duże zastosowanie jest miskant chiński. Bez względu na to, jaki gatunek trawy zakupimy, musimy wiedzieć, że są to rośliny niezwykle ekspansywne. Tego typu trawy raczej nie będą nadawały się do sadzenia gdzieś, gdzie jest naprawdę mało miejsca. Naprawdę szybko zajmą w nich wielką przestrzeń.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę tym ciekawym wpisem? Świetnie. Tym samym zachęcamy - kliknij w link sash okna i przenieś się do następnej witryny po detale.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:25:21